• Cvičte se švihadlem

9. března 2008 v 11:54 |  (-Cvičení-)
Letní trend - švihadlo
Zlepšete svoji fyzickou kondici a zhubněte. Při skákání přes švihadlo zapojujete značnou část těla (zadní část stehen, lýtka, předloktí, svaly hrudníku a horní část zad).
Skákáním přes švihadlo spalujete tuky, formujete svaly a bojujete proti celulitidě. Zlepšujete činnost oběhového systému, koordinujete pohyby a zvyšujete vytrvalost.
---------------------------------------------------------
Letní trend a výběr švihadla
nylonové - lehčí varianta švihadel, špatně nabírá rychlost při skákání
kožené - těžší švihadlo, nutí vás více zapojovat svaly
Délku švihadla volte podle tělesné výšky. Optimální délku zjistíte tak, že se postavíte na střed švihadla a zvednete oba konce - ideálně by měly dosahovat k ramenům.

Letní trend - naučte se správně skákat
Při skákání používejte vhodnou obuv, abyste zabránili tvrdým dopadům na podložku. Trup mějte vzpřímený a kružte švihadlem -(pohyb vychází ze zápěstí). Paže mírně pokrčené držte u těla a skákejte (nižší skoky jsou vhodnější, nenamáhají tolik klouby).

Trénink na míru
Trénink přizpůsobte svým fyzickým schopnostem. Začněte od nejnižší intenzity (zhruba 60 přeskoků za minutu), poté intenzitu zvyšte až na maximum (180 přeskoků za minutu).
Ideální rychlost skákání přes švihadlo je, když dosáhnete tepové frekvence 120 až 130 tepů za minutu.
Během skákání měňte druhy přeskoků, ať nepřetěžujete klouby jednostranně (skákejte střídavě z jedné nohy na druhou, snožmo, vpřed, vzad, apod.).
Se švihadlem spalujete kalorie
Za 10 minut spálíte okolo 120 kalorií. Údaj platí pro ženu o váze 75 kg. Vážíte-li méně, spálíte kalorií méně a naopak.

Švihadlo a zdravý spánek
Nejen, že spálíte kalorie vytrénujete svoje tělo, po takovém cvičení se vám především bude mnohem lépe spát. Pokud máte přesto se spánkem problémy, doporučujeme relaxační polštáře. Více se dozvíte zde.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama